Fotovoltaická elektrárna STORION SMILE 5 o výkonu 3,6 kWp a baterií 5,7 kWh

Kód: 57
Akce Novinka
Neohodnoceno
Značka: ALPHA ESS
ZDARMAZDARMA 231 000 Kč –41 %
3a
231 000 Kč –41 % 136 000 Kč
Skladem

Jedná se o jednofázovou fotovoltaickou elektrárnu o výkonu 3,6 kWp s ukládáním přebytku do baterie o výkonu 5,7 kWh

Detailní informace

Detailní popis produktu

SYSTÉM STORION SMILE 5 s baterií 5,7 kWh
Jsme dodavatelé fotovoltaického řešení Alpha Storion od německo-čínského výrobce Alpha ESS. Jedná se o all-in-one řešení s akumulací do baterie. Dané řešení je možné použít jako síťovou, ostrovní nebo hybridní elektrárnu. Díky variabilnímu (Plug-in) řešení můžete kdykoli Vaši elektrárnu doplňovat o další baterie až do velikosti 54 kWh. Montáž a připojení další baterie Vám nezabere ani 10 minut času.

ALL-in-one systém Storion se přes den postará prioritně o pokrytí spotřeby v domácnosti, zbylou energii uloží do přiložené baterie. V Noci, nebo kdy slunce nesvítí a není produkce, tak Vás bude systém zásobovat uloženou energií z baterky/baterek.

Výhodou připojené baterie je, že jste plně samostatní v případě výpadku elektrické sítě. Funkce BACK-UP neboli UPS zachytí výpadek distribuční sítě a začne v rámci milisekund dodávat z baterie potřebnou energii pro pokrytí aktuální spotřeby v domácnosti.

FOTOVOLTAICKÝ SET OBSAHUJE:

  • 12x 300Wp fotovoltaický panel APLHA.ESS nebo SUNTECH allblack.
  • 1x jednofázový střídač Storion SMILE 5
  • 1x konstrukce pro upevnění fotovoltaických panelů KRAJICZECH
  • 1x Elektrikářský komplet - kabeláže, jističe, solární kabeláž
  • Vyřízení dotace NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM
  • Odborná montáž, elektroinstalační práce, revize systému
  • Proškolení obsluhy, monitoring, pravidelný update systému
  • Předpokládaná roční výroba 3600 - 4000 kWp

  

Celková cena za systém:   231000,-
Dotace Nová Zelená Úsporám:   105000,-
Cena po započtení dotace:   126000,-

 

BATERIE EVE
Základem každého fotovoltaického řešení je dlouhodobá životnost baterie, proto systém Storion nabízí hned dvě řešení ochrany. První z nich má název EMS jako ředitel. EMS zná kapacitu a stav nabití/SOC/ baterií. Měniči tedy povolí odebírat jen takový proud/výkon, který baterii nebude okamžitě ani trvale poškozovat. Druhá ochrana má název BMS jako podřízený. BMS – battery management systém vyrovnává energii uloženou v článcích. BMS je mimo balancování článků velmi důležitá záchrana proti nevratnému poškození baterie. Jestliže BMS registruje hloubku vybití 90% DOD ihned odpojuje veškerou dodávku energie z baterií.

Díky systémům EMS a BMS mají baterie EVE poskytovanou 10 letou záruku bez omezení počtu cyklů.

 

MONITORING A AKTUALIZACE
AlphaCloud je aplikace pro velmi propracovaný on-line monitoring Vaší fotovoltaické elektrárny. Přístup k aplikaci je možný z jakéhokoliv zařízení, ať už je to notebook, stolní počítač, či za pomocí aplikace i mobilní telefon.

Výrobce systému Storion si zakládá na svých produktech, proto jsou produkty online monitorovány a to 24 hodin denně 365 dní v roce. Součástí monitoringu je i automatická aktualizace systému měniče a baterie. Díky aktualizacím a dalším vývojem vždy dostanete to nejlepší ze svého zařízení. Díky tomuto přístupu výrobce stoupá i životnost systému na více než 30 let.

Vždy víme, co se s naším nainstalovaným systémem děje a můžeme tak s velkým předstihem reagovat a chybu včas odstranit.


KVALITA SYSTÉMU
Kvalitu produktu dokazuje série ocenění, které produkt získal. V roce 2018 prestižní ocenění REDDOT award jako absolutní vítěz „nejlepší z nejlepších“ a prestižní ocenění EES award jako absolutní vítěz v technologii. Díky sériové výrobě daného řešení zvedá Alpa Storion limity domácích bateriových řešení na vysokou úroveň.
Měsíčně ve svých závodech zhotoví přes 300 kusů těchto systémů, a přes 800 kusů baterií, ve kterou má sílu a po rocích již vypracovanou technologii LiFePO4.


Máme za sebou montáže mnoha konkurenčních řešení, ale hlavním cílem pro změnu na systémy STORION byla efektivnost, bezúdržbovost a 24 hodinový monitoring/aktualizací ze strany výrobce systému.

 

 

DOKUMENTY KE STAŽENÍ
Fotovoltaický systém Storion Smile 5 - 3,6 kWp a baterií 5,7 kWh

Doplňkové parametry

Kategorie: Fotovoltaické elektrárny
Záruka: 5 let na střidač, 12000 cyklů baterie, 25 let na 80% kapacity fotovoltaických panelů
Hmotnost: 140 kg